NASI GOŚCIE


Grzegorz Piątek

Krytyk architektury, kurator, publicysta, z wykształcenia architekt. Od 2011 roku współprowadzi Fundację Centrum Architektury, gdzie opracował m.in. polskie wydania tekstów Le Corbusiera, Rema Koolhaasa i Jane Jacobs.

W 2008 roku współtworzył wystawę Hotel Polonia. The Afterlife of Buildings nagrodzoną Złotym Lwem na XI Biennale Architektury w Wenecji, następnie m.in.: Open:Poland. Architecture and Identity w Royal Institute of British Architects w Londynie, Modernización podczas festiwalu PhotoEspaña oraz Dane warszawskie w Muzeum Warszawy.

W latach 2005-2011 członek redakcji miesięcznika „Architektura-murator”.

Autor biografii Sanator. Kariera Stefana Starzyńskiego (Wydawnictwo WAB, 2016) nagrodzonej Nagrodą Literacką m.st. Warszawy, obecnie pracuje nad książką o odbudowie stolicy. Współautor innych publikacji poświęconych miastu i architekturze, m.in. Lukier i mięso. Wokół architektury w Polsce po 1989 roku (z Jarosławem Trybusiem i Marcinem Kwietowiczem, 2013).

Kurator 12 edycji Westivalu

Hubert Trammer

Architekt, nauczyciel na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej. Ekspert nominujący realizacje architektoniczne do edycji 2015 i 2019 Nagrody Architektonicznej Unii Europejskiej im. Ludwiga Miesa van der Rohe. Członek sądów konkursów architektonicznych w tym europejskiego konkursu urbanistycznego Europan i zorganizowanego przez Lietuvos Architektų Sąjunga konkursu na najlepsze projekty i realizacje na Litwie z lat 2008-2009. Członek Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej w Lublinie; Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej w Lublinie; Forum Kultury Przestrzeni w Lublinie; Oddziału Lublin SARP. Wykłady gościnne i prowadzenie wycieczek i warsztatów architektonicznych dla różnych instytucji i uczelni. Współpracował między innymi z miesięcznikiem Architektura-murator, Fundacją Twórców Architektury, Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Studentów Architektury, czasopismem A10 – New European Architecture, stowarzyszeniem Odblokuj, Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy, Wydziałem Architektury Politechniki Warszawskiej, Wydziałem Architektury Politechniki Białostockiej, Wydziałem Architektury ETH w Zurychu, Instytutem Architektury, Mediów i Wzornictwa Strelka w Moskwie, Galerią Wozownia w Toruniu, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodową Galerią Sztuki Zachęta w Warszawie, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. W 2016 roku w zespole z Maciejem Kaufmanem, Marcinem Maraszkiem, Magdaleną Wnęk i Justyną Dziedziejko zdobył I nagrodę w konkursie realizacyjnym na projekt Centrum Lokalnego „Orszy” w Warszawie.

Prelegent spotkania SARP U40