MIEJSCA


Szczecin SARP

Siedziba SARP w Szczecinie mieści się przy ul. Mariackiej 10, w centrum wydarzeń WESTIVALU i spotkania SARP U40. Pięć minut od Filharmonii Szczecińskiej, dwie minuty od głównego miejsca LOT WESTIVALU i niewiele więcej od klubów.

Westival Loft

Główne arena WESTIVALU co roku znajduje się innym miejscu. Tym razem odkrywamy dla Was LOFT przy Placu Orła Białego z pięknym widokiem na budynek Akademii Sztuki. Tutaj znajdziecie wystawę główną i większość wydarzeń tegorocznego WESTIVALU.

klub Hormon

Ten klub dorobił się legendy, zanim jeszcze powstał. Potem otwierał się kilka razy. A oficjalnie ruszył w maju 1999r. Po raz pierwszy Hormon zaistniał w świadomości szczecinian za sprawą Machinoplanu, czyli przewodnika po lokalach w Polsce. W 1998r. zaistniał tam wysoko oceniony, opisany jako lokal prezentujący muzykę na żywo.

Na początku wieku mieściła się tutaj stajnia (tramwaje konne). Potem pomieszczenia przechodziły z rąk do rąk (ostatnio jakaś ciuchbuda połączona z lombardem).

TRAFO - trafostacja sztuki

TRAFO Trafostacja Sztuki w Szczecinie to otwarte w 2013 roku centrum sztuki współczesnej zlokalizowane w Szczecinie – stolicy polsko-niemieckiego regionu pogranicznego Pomerania.

TRAFO to wielofunkcyjna platforma spotkań artystów z publicznością, pokazująca narzędzie sztuki w jej różnych kontekstach i transdyscyplinarnych związkach. Tutaj dzieła wizualne wchodzą w relacje z literaturą, muzyką czy teatrem oraz naukami społecznymi i nowymi technologiami.