SARP U40


IDEA

Od dłuższego czasu dostrzegamy potrzebę aktywizacji potencjału oraz lepszej integracji środowiska młodych członków SARP-u. Organizowane po raz pierwszy Ogólnopolskie Spotkanie Młodych Architektów SARP U40 ma na celu wymianę opinii, doświadczeń oraz omówienie problemów i wyzwań przed którymi stoimy. W ramach październikowego spotkania chcielibyśmy stworzyć przestrzeń do dyskusji, w trakcie której postaramy się określić rolę młodych architektów w Stowarzyszeniu oraz omówić ich wpływ na kreowanie architektonicznej rzeczywistości.

Udział w Spotkaniu Młodych Architektów SARP U40 jest bezpłatny, a jedynym warunkiem uczestnictwa jest rejestracja drogą mailową. Przypomnamy, że spotkanie SARP U40 będzie imprezą towarzyszącą tegorocznej XII edycji Westivalu Architektury, do uczestnictwa w którym zachęcamy wszystkich – niezależnie od wieku.

Już dziś bardzo cieszymy się na to spotkanie i serdecznie zapraszamy naszych przyjaciół z całej Polski.
Prosimy o zgłoszenie mailowe na adres szczecin@sarp.org.pl lub pod nr 665 66 99 75
Kontakt z organizatorami – 506 045 601 / 600 949 088

PROGRAM

13:00

Zorganizowane zwiedzanie budynku Filharmonii Szczecińskiej im. Mieczysława Karłowicza dla członków spotkania SARP U40

14:00

Panel dyskusyjny U40:
POZNAJMY SIĘ – prezentacje delegatów, aktywności podejmowane przez młodych członków SARP w lokalnych oddziałach - realny wpływ młodych architektów na działania SARP w skali lokalnej i ogólnopolskiej.
Prowadzenie: organizatorzy

16:00

Panel dyskusyjny U40:
KONKURSY - JAK ORGANIZOWAĆ ? JAK STARTOWAĆ ? problematyka konkursów krajowych i zagranicznych, zagraniczne doświadczenia.
JAK TO ROBIĄ INNI - wymiana doświadczeń z innych krajów i kontaktów z podobnymi organizacjami zrzeszającymi młodych architektów za granicą

18:00

Przerwa na kolację i odpoczynek

17:00

Uczestnictwo w wydarzeniach 12 edycji Westivalu:
Spotkanie z Anną Cymer autorką "Architektury w Polsce 1945-1989" (Centrum Architektury)

20:00

Kino Westivalowe
„Do kogo należy miasto"/ "Whose City” /POLSKA PREMIERA/ jak urbaniści, architekci i inwestorzy kształtują przestrzeń we współczesnym Berlinie. Reżyseria: Hans-Christian Post Produkcja: Niemcy, 2017

21:00

Afterparty - impreza integracyjna dla członków konferencji U40 i uczestników Westivalu - możliwość kontynuowania dyskusji w mniej oficjalnej atmosferze.

11:00

Panel dyskusyjny U40
Kontynuacja rozpoczętych tematów, próba wyciągnięcia wniosków oraz określenia planu działań na przyszłość, dyskusja na temat ewentualnego formalizowania działań architektów „U40” wewnątrz struktury SARP. Czy ma sens, po co, w jakiej formule itd? Czy spotkanie SARP U40 powinno stać się imprezą cykliczną? Jeżeli tak to gdzie i kiedy następne spotkanie? Propozycje innych inicjatyw w skali lokalnej i ogólnopolskiej.
W trakcie dyskusji krótka przerwa kawowa.

13:30

Zakończenie spotkania SARP U40
Przerwa na lunch

14:00

Uczestnictwo w wydarzeniach 12 edycji Westivalu:
KONFRONTACJE PROJEKTOWE. BUDUJEMY LEPSZY DOM
Prezentacje projektów dzielnic i budynków we współczesnej Polsce, których autorzy i inwestorzy eksperymentują i próbują wskazać nowe kierunki rozwoju miasta i zaspokoić wcześniej niedostrzegane potrzeby.
Goście:
1) Zbigniew Maćków (Wrocław) - od WUWA2 do Łasztowni
2) Wojciech Kotecki (Warszawa) - Warszawska Dzielnica Społeczna
3) Łukasz Pancewicz (Gdańsk) - Stocznia Cesarska

19:00

21:00

Afterparty - impreza zakańczająca spotkanie U40 i 12 edycję Westivalu